New York

Kdžy se řekne slovo "dovolená", tak si hned každý představí odpočinek někde na pláži a u moře. Já měl však možnost strávit dovolenou trochu jinak a to návštěvou USA. Konkrétně jsem dostal příležitost na několik dní navštívit New York (4.-13.6.2010). Jak to celé začalo a jaké to tam bylo? To se vám budu snažit přiblížit na několika řádcích níže.

Možná, než se úplně rozepíšu, tak vám doporučím se podívat na tento videoklip (Jay-Z ft. Alicia Keys – “Empire State Of Mind”).

Tak co naladili jste se na tu správnou New Yorskou vlnu? Jestli ne, tak si to pusťte ještě jednou, protože k prohlížení fotek to bude potřeba. :-)

No a nyní tedy nastal ten správný čas vám trochu přiblížit jak to všechno probíhalo. Den odletu nastal 4.6.2010 v 10:35 z Ruzyňského letiště. Tím následovalo přibližně 9 hodin letu a přílet byl něco po 14 hodině, než jsme dostali povolení k přistání. Odtud jsme se taxíkem přesunuli do části Astoria (Queens), kde jsme byli i ubytováni. Po chvilce odpočinku a osvěžení jsme zamířili do asi nejrušnější části a to na Times Square, Bryan Park, New Public Library. A jaký byl další plán? To vám přiblížím na dalších řádcích, abyste věděli co vše a v jakém pořadí uvidíte na fotkách.

5.6.2010 - Liberty Island, Ellis Island, Baterry Park, Wall Street, City Hall, Brooklyn Bridge
6.6.2010 - Chinatown, Manhattan Bridge, Little Italy, Madison Park, Madison Square Garden, Macy ́s, Grand Central Terminal,Chrysler Building, Post Office
7.6.2010 - Interpid Sea, Air & Space Museum (letadlová loď,ponorka,Concorde,...), Brodway, Carnegie hall, Radio City, Rockfeller Center, Daffy's, Empire State Building, Apple Store, Queensboro Bridge
8.6.2010 - Central Park
9.6.2010 - ZOO Bronx, Yankee Stadium
10.6.2010 - Pláž na Coney Island
11.6.2010 - Hard Rock Café - New York, Výhled z Empire State Building z 86 patra na New York
12.6.2010 - Zápas na Yankee Stadium

Tak a je 13.6.2010 a nás čeká odlet zpět do Prahy. Plánovaný odlet byl v 17:05, kdy jsme i včas byli v letadle, ale vzhledem k rušnému provozu jsme letiště opustili až přibližně v 18:30 místního času a přílet do Prahy byl v 8:10 minut opět místního času. :-)

Veškerá cesta tam i zpět proběhla přes veškeré obavy v pohodě. Let byl příjemný bez jakýchkoliv výrazných turbulencí a i odbavení proběhlo bez komplikací. Pokud se do USA chystáte a nebo aspoň uvažujete, tak za podívanou to určitě stojí. Pokud vám nevadí všude mnoho lidí a ruch velkoměsta, tak se tam budete cítit fajn. Pro přátele přírody to však velký zážitek asi nebude, protože přírody je tam opravdu málo.

Nyní se po přečtení můžete podívat na fotky (upozorňuji však, že je potřeba více času na prohlédnutí - obsahuje cca 570 fotek).