Výlet na Skryjská jezírka

Psal se 17. duben roku 2010. Tento den bylo velmi pěkné počasí jako stvořené přímo pro výletní akci a právě i na tento den byl naplánován výlet na Skryjská jezírka.

Na tento den se domluvilo několik lidí z Prahy, z Berouna a blízkého okolí, kteří vyrazili na výlet. V ranních hodinách vyjel autobus z Prahy směr Beroun, kde přistoupili další členové výpravy. Společně se pak pokračovalo do cílové stanice Skryje. Už hned z počátku cesta z Prahy byla velmi zajímavá, protože na tento den si výlet naplánovalo více skupinek, takže autobus byl dost plný a téměř to vypadalo, že to ani nepobere. Zřejmě ani řidič nečekal, že bude mít tolik cestujících. Teprve, až když se autobus blížil ke konečné, tak teprve pak cestující postupně vystupovali.

Jakmile jsme dorazili na konečnou, tak jsme chvilku hledali jakým směrem se máme vydat. Dopadlo to dobře a nakonec všichni zvolili správný směr. Cesta k jezírkům byla příjemná, i když občas trochu náročná. K jezírků jsme v pohodě dorazili, prohlédli si je, udělali několik fotek a trochu se občerstvili.

Odtud jsme se vydali cestou necestou směrem ke Zbirohu. Cesta si však pro nás připravila nejedno překvapení. Zdálo se, že vše bude probíhat hladce, ale občas jsme se vydali trochu jinou cestou a než jsme očekávali. Nezbilo nám nic jiného, než překonávat překážky přes vodu. Došlo ke skokům přes vodu, občas nějaké to brodění či přechod po kamenech a spadlých stromech. Když jsme v pozdní odpoledne dorazili do Zbiroha, tak jsme se občerstvili v jedné místní restauraci, kde jsme si místo oběda dali spíše večeři. Každý z nás byl rád, že si může nachvilku odpočinout a dát něco k osvěžení. Bohužel tímto překvapení nekončilo. Zjistili jsme, že místní železniční stanice je od restaurace vzdálena ještě dalších 2,5km a vlak zpět do Berouna měl jet za několik minut. Po občerstvení nás tedy čekala ještě náročná cesta svižné chůze. A jak, vše dopadlo? No vlak jsme nestihli a tak jsme přibližně další hodinu čekali na nádraží unavení, utrmácení, no prostě totálně odrovnaní a to se již schylovalo k 20 hodině. Kolem 21 hodiny přijel toužebně očekávaný vlak a přibližně ve 22 hodin jsme všichni dorazili do Berouna. :)

Byl to skvělý výlet, ze kterého mám spoustu zážitků a na který se jentak nezapomene. :-) A to je dobře!

Fotogalerie