Dobývání hradu Střekov

V první polovině května, konkrétně 10.5.2008 jsem uspořádal výlet „Dobývání hradu Střekov“. Vy máte nyní možnost se podívat jak takové dobývání probíhalo.

Formou fotogalerie máte jedinečnou příležitost se dostat na hrad Střekov, aniž byste museli provést výšlap na tento hrad. Výlet se velmi vydařil a počasí nám přálo. Byl pěkný, teplý a slunný den. Sraz výletu byl v 8:15 na Teplickém vlakovém nádraží, odkud se pokračovalo do Ústí nad Labem. Po příjezdu do Ústí jsme se přesunuli na autobusovou zastávku městské hromadné dopravy a cestovali do Brné. Odtud už nás čekal pouze příjemný výšlap a dobývání hradu Střekov a to po naučné stezce Pod Vysokým Ostrým. Během cesty byly naučné tabule s informacemi o okolí. Bylo možné se dozvědět zajímavé informace a načerpat pozitivní energii z nádherné přírody.

Tuto naučnou stezku mohu velmi doporučit. Po dosažení cíle na nás jako třešnička na dortu čekal hrad Střekov. Zde jsme se příjemně občerstvili. Po občerstvení nahlédli do útrob hradu Střekov spolu s průvodkyní a jejím výkladem. Po prohlídce hradu v odpoledních hodinách jsme se vydali zpět na cestu domu, krátkou procházkou na vlakové nádraží Střekov a odtud zpět do Teplic a do svých domovů.

Několik obrázků z výletu.